ASP.NET Core نسخه جدیدی از ASP.NET توسط مایکروسافت است. این یک چارچوب وب منبع باز است که می تواند در ویندوز ، مک یا لینوکس قابل اجرا باشد. این آموزش ها به شما کمک می کنند تا بصورت مرحله به مرحله برنامه وب ASP.NET Core را درک کنید.
آموزش ها به فصل های مختلف تقسیم می شوند ، که در هر فصل تعدادی موضوع مرتبط وجود دارد که با توضیحات آسان و مثال های دنیای واقعی همراه است. این آموزش ها برای مبتدیان و متخصصانی که می خواهند بصورت مرحله به مرحله یاد بگیرند چگونه می توانند برنامه های وب هسته اصلی ASP.NET یاد بگیرند ، طراحی شده اند.

ASP.NET Core یک چارچوب وب بهینه سازی شده با منبع آزاد است که می تواند در ویندوز ، لینوکس یا مک اجرا شود. می توانید بگویید که نسخه جدید ASP.NET است. این چارچوب یک بازنویسی کامل از ابتدا به منظور ایجاد متن باز ، مدولار  و Cross Over است. در ابتدا به عنوان ASP.NET 5 راه اندازی شد اما سپس به ASP.NET Core تغییر نام داد.

 

 

 
 

ASP.NET Core یک چارچوب مدولار است که به عنوان بسته های NuGet توزیع می شود. این به ما امکان می دهد بسته هایی را که در برنامه ما لازم است . برنامه های اصلی ASP.NET Core ، در چهار هسته اصلی و سنتی. چارچوب دات نت (چهارچوب NET 4.x) اجرا می شوند.
ASP.NET Core به گونه ای طراحی شده است که در ابر و همچنین در محل مستقر شود. توسعه دهندگان هم اکنون می توانند برنامه های وب مبتنی بر ابر ، IoT (اینترنت اشیاء) و برنامه های پشتیبان موبایل را با استفاده از چارچوب اصلی ASP.NET که می توانند
روی سیستم عامل های Windows ، Linux و Mac اجرا کنند ، بسازند.ASP.NET Core یک چارچوب منبع باز است که توسط مایکروسافت پشتیبانی پشتیبانی می شود

 

تاریخچه نسخه های Asp.Net core

Version Release Date
ASP.NET Core 2.0 August 2017
ASP.NET Core 1.1 November 2016
ASP.NET Core 1.0 June 2016

NET Core.

بسیاری از افراد بین ASP.NET Core و .NET Core اشتباه گرفته اند. لطفا توجه داشته باشید که ASP.NET Core و .NET Core یکسان نیستند. آنها متفاوت هستند ، دقیقاً مانند ASP.NET و .NET Framework متفاوت هستند.

.NET Core یک چارچوب سریع ، سبک ، مدولار و منبع باز برای ایجاد برنامه ها و سرویس های وب است که در ویندوز ، لینوکس و مک اجرا می شوند. بنابراین ، این بستری است که در آن برنامه ASP.NET Core اجرا می شود.

.NET Core به دلیل اینکه شامل ویژگیهای اصلی چارچوب .NET است "Core" نامگذاری شده است. هدف اصلی هسته دات نت ایجاد چارچوب متن باز .NET و سازگاری بین سیستم عامل متقابل است به گونه ای که می توان از آن در محیط های دارای محدودیت منابع استفاده کرد.

این شامل حداقل ویژگی هایی است که برای اجرای یک برنامه اصلی .NET Core اصلی و سایر ویژگی های پیشرفته لازم است که می تواند به عنوان یک بسته از NuGet گنجانده شود.

شکل زیر اجزای هسته .NET Core را نشان می دهد.
 
 

همانطور که در بالا مشاهده می کنید ، .NET Core شامل بستر NET کامپایلر Roslyn ، .NET Core runtime   چارچوب هسته دات نت CoreFX و ASP.NET Core است. ASP.NET Core بخشی از .NET Core SDK است

بنابراین نیازی به نصب ASP.NET Core به طور جداگانه نیست. ASP.NET Core و .NET Core بخشی از بنیاد دات نت است..NET Core تحت مجوزهای MIT یا Apache 2 قرار دارد.

 

چرا  ASP.NET Core ؟
 

  •      پشتیبانی از بسترهای نرم افزاری متعدد: برنامه های اصلی ASP.NET می توانند بر روی ویندوز ، لینوکس و مک اجرا شوند. بنابراین نیازی به ساختن برنامه های مختلف برای سیستم عامل های مختلف با استفاده از چارچوب های مختلف نیست.

  • سریع: ASP.NET هسته دیگر برای ارتباط مرورگر-سرور به سیستم.Web.dll بستگی ندارد. ASP.NET Core به ما اجازه می دهد بسته هایی را که برای برنامه خود نیاز داریم ، در آن قرار دهیم. این امر pipeline درخواست را کاهش می دهد و عملکرد و مقیاس پذیری را بهبود می بخشد.

  • ردپای استقرار کوچکتر: برنامه ASP.NET Core در هسته دات نت اجرا می شود که کوچکتر از کامل .NET Framework است. بنابراین ، برنامه ای که فقط از بخشی از .NET CoreFX استفاده می کند ، اندازه استقرار کوچکتر خواهد داشت. این باعث کاهش جای استقرار می شود.

dfdsfdf

تاریخ: 1399/2/15   ساعت: 5:53 PM
ererrewr